۱۳۹۲ مرداد ۲۱, دوشنبه

مجلس "شعارها" و "ساکنین فتنه"


قرار بود مجلس ایران امروز کابینه پیشنهادی دولت روحانی را بررسی کند. به نظر می آید که مخالفین کابینه روحانی، به جای پرداختن به تدبیر و کارآمدی کابینه، میزان را سر و صدای ایشان قرار داده اند. جای تعجب هم نیست، این ها همان هایی هستند که فکر می کنند مجلس محل شعار دادن مرگ بر موسوی، کروبی، خاتمی است. نماینده مجلسی که شأن خود را در حد یک  شعار دِهِ مرگ پرست پایین می آورد، حتمن از وزیر کشورش هم انتظار دارد که داد و فریاد کند. 


کابینه پیشنهادی روحانی را شخصن نمی شناسم، ولی محمد شهرتاش، رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت نوشته که وزیر علومش قابلیت ترمیم حوزه آموزش عالی را داد. تصور کنید شخصی با سوابق علمی را، مثلن یک استاد دانشگاه برجسته، که در کلاس درس (محل کارش) شعار "مرگ بر موسوی" یا "مرگ بر خامنه ای" یا هر چیز دیگری دهد. محل شعار سیاسی، خیابان است، نه کلاس درس و نه مجلس یک کشور. بحث خوب و بد بودن شعار "مرگ" را فعلن فراموش کنیم. یکی هم نبود به این نوابغ بگوید مردمی که به روحانی رای دادند، دولت "تدبیر" را انتخاب کردند، نه دولت "بیانیه" و "شعار" را؟

 حالا امیرآبادی، نماینده مجلس از نجفی، کاندیدای پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش پرسیده که چند قاری قرآن تربیت کرده! اگر میزان این است که وزارت آموزش و پرورش را بدهیم به طالبان تا برایمان صدها قاری قرآن تربیت کنند. 

به قول سعدی: عابدى راحكايت كنندكه شبى ده من طعام خوردى و شب تا به سحر ختم قران بكردى. صاحبدلى شنيد و گفت اگر نيم نان بخوردى وخفتى فاضلتراز اين بودى.

زاکانی هم به "اعتقاد" نجفی گیر داده، هر چند از نظر شخصی "اشکالی بر وی وارد نیست". زاکانی توسط جمعی از نمایندگان مجلس تشویق شده. حکیمی دیگر نماینده مجلس در انتقاد کابینه گفته:  "آیا فکر می کنید چون در انگلیس درس خواندید می توانید زیرکی به خرج دهید؟ چرا همه ی نیروهای شما در انگلیس درس خواندند".

قصدم دفاع از کابینه روحانی نبود، خواستم به یاد داشته باشیم با چنین مجلسی طرفیم. نقدی در مورد "تدبیر و تدبر" نمایندگان نام برده ندیدیم. پس بزودی خواهیم دید چند نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی فکر می کنند وظیفه وزیر علوم یا آموزش و پرورش شعار دادن بر ضد دشمن و تربیت قاری قرآن است. 

Balatarin

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر