۱۳۹۱ دی ۱۱, دوشنبه

مرده پرستی و مشهور پرستی وبلاگ نویسان و حرف های توخالی

هانیه صانع فرشی، وبلاگ نویس گمنام دربند
یک - اگر شخصی روزی به جرم وبلاگ نویسی بازداشت شد، باید خیلی خوش شانس باشد تا حداکثر پس از بازداشت معروف شود تا وقتی که ضروری است به بیمارستان منتقل شود یا به مرخصی بیاید.

Balatarin

۱۳۹۱ دی ۴, دوشنبه

چگونه سرنوشت مملکت را به دیگران تقدیم می کنیم

یکم- دو - سه سال پیش دوستی (غیر ایرانی) از من پرسیده بود اگر ایران می بودم هم به وبلاگ نویسی بسنده می کردم. گفتم نمی دانم، احتملا سعی می کردم بیشتر کار عملی کنم، مثلن روزنامه های اینترنتی را پرینت و پخش کنم. پرسید این روزنامه ها وجود دارند، گفتم بله، از کلمه نام بردم. 

دوم- جدید ترین نسخه چاپی کلمه را نگاه کردم. می خواستم ببینم برای مردمی که اینترنت و ماهواره ندارند چه چیزی تهیه می کنند. در مورد بخش حقوق بشریش حرفی نمی زنم. هر چه هست، اطلاع رسانی است. اما با توجه به مسائل کنونی کشور فکر می کنم مسائل اقتصادی خیلی مهم باشند. کلمه در این زمینه چه نوشته؟ "هشدار یک مرجع تقلید: مشکلات معیشتی حل نشود صدای مردم بلند می شود". مساله فقط بی محتوی بودن نوشته نیست، آن مرجع تقلید آیت الله سبحانی بدنام است. بنابرین خواننده "از خدا بی خبر" کلمه می تواند به این فکر بیفتد که سبزها یا اپوزیسیون دنبال آیت الله سبحانی هستند. سرمقاله هم حرف های زمان خاتمی و رفسنجانی را تکرار کرده است، خسته کننده و تبلیغی نوشته شده ... 

سوم- اگر همان دوست امروز دوباره همان سوال را از من می کرد می گفتم: "از مقالات خوب وبلاگ ها و وبسایت ها، روزنامه ای یک صفحه ای برای خبررسانی به قشری که به اینترنت و ماهواره دسترسی ندارد تهیه و پخش می کردم.

چهارم- عادت کرده ایم به امید دیگران بنشینیم. جای تعجب نیست که آن ها به روش خود، خودشان را تبلیغ کنند، بعد هم مغرورانه بگویند آلترناتیوی ندارید؛ "یا ما یا آن ها". اگر می خواهید دیگران با نظرات شما آشنا شوند، باید خودتان دست به کار شوید. وبلاگ نویسی و فیسبوک و پلاس خوبند، ولی کافی نیستند. 

پنجم- عده ای سرنوشتشان را به مراجع تقلید می سپارند. این مراجع می توانند نظیر آیت الله سبحانی و مصباح باشند، می توانند هم شبیه صانعی و منتظری باشند. تیم کلمه به گروه دوم نزدیک تر است. و متاسفانه خیلی ها، که تحصیل کرده، اهل مطالعه و ... هم هستند عادت کرده اند به بسنده کردن به همین کارها. تا وقتی جامعه به این کارها بسنده می کند، آخوند بر او حکومت می کند، زیرا این آخوند است که به جای او اعتراض، عمل و حتی فکر می کند. مغز جامعه می شود یک آیت الله، ابزارش آن ها که برایش روزنامه پخش می کنند. 

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۲۵, شنبه

یکشنبه شب یک پیامک می زنم

فردا شب، یعنی یکشنبه، 26 آذر، از ساعت 19 تا 21 یک توفان پیامک به راه انداخته، از نمایندگان مجلس می خواهیم وزیر آموزش و پرورش را برکنار و اردوهای اجباری راهیان نو را متوقف کنند.
متن پیشنهادی پیامک:
- وزیر آموزش و پرورش 
را برکنار و اجبار در اردوهای راهیان نور را لغو کنید
شماره تلفن ها:

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۲۴, جمعه

Stop the Nazis, Stop Racism, Stops Facism


بعضی وقت ها حکومت ها وظایف خودشون را انجام نمی دهند. لابد خواننده ایرانی با یک عالمه طعنه می پرسد: جدا؟ منظورمن حتی حکومت های دموکراتیک هستند. مبارزه با نازیسم و نازی ها فقط وظیفه حکومت نیست. هر شهروند مسئولیت پذیری سعی خود را می کند که جلوی نازی ها را بگیرد. بارها شاهد این بوده ام که شهروندان آلمانی باگزارش کردن صفححات فیسبوکی نازی ها، جلوی وحشی بازی ها و برنامه ریزی های آن ها را گرفته اند...

یک نازی اسلام گرا دارد با استفاده از شبکه های اجتماعی، تشکیلات آدم کشی به راه می اندازد و خون ریزی و خشونت را تبلیغ می کند (نمونه اش را اینجا بخوایند).

 وحید یامین پور خواستار رسیدن آخر زمان است. خواستار کشتار تفکرهای دیگر و دگراندیشان است. او دارد خیلی راحت تفکرات سرطانیش را پخش می کند. جنگ را تبلیغ می کند. در تعجبم که عده ای دارند از آزادی بیان مایه می گذارند که ایشان به کارش ادامه دهد. فتوای مرگ کجا و آزادی بیان کجا؟ چه ربطی دارد؟

اینجا مساله آزادی بیان نیست. مساله، جان افراد است. جلوی نازی ها را بگیرید. 

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۲۲, چهارشنبه

درخواست استیضاح و برکناری وزیر آموزش و پروش؛ امضا کنید

متن درخواست نامه (پتیشن) تهیه شده (اینجا می توانید امضا کنید):
در اعتراض به عدم پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش در موارد قصور و عدم کارآمدی وزارت خانه ی ذی ربطشان، ما، امضا کنندگان این پتیشن، از نمایندگان محترم مجلس خواستاریم که استیضاح ایشان را با حداکثر فوریت در دستور کار خود قرار داده‬ و ایشان را از این سمت بر کنار کنند.
در ضمن از خواننده گرامی تقاضا می شود در تبلیغ و پخش این درخواست نامه بکوشند:

با مدیر صفحه های فیسبوکی تماس بگیرید.
لینک درخواست نامه را به دوستان خود بفرستید.
از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. 

 سپاس.  

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۲۱, سه‌شنبه

فراخوان ارسال پیامک برای برکناری وزیر آموزش و پرورش

از نمایندگان مجلس بخواهیم وزیر آموزش و پرورش را برکنار و اردوهای اجباری راهیان نو را متوقف کنند. 

متن پیشنهادی پیامک:
- برکناری وزیر
- لغو اجبار در اردوهای راهیان نور
شماره تلفن های نمایندگان مجلس:

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۱۷, جمعه

در دفاع از مستعار نویسی (به بهانه نامه مجید دری)پیش نوشت: مجید دری عزیز از زندان بهبهان نامه ای نوشته در نقد فعالیت های مجازی که بسیار خواندنی است (اینجا). در کل با نوشته موافقم. هر چند نوشته کامل نیست و اینجا و آنجایش قابل نقد است (و مجید خودش خواسته که نوشته نقد شود)، به نظرم مورد شماره دویِ آن نیاز بیشتری به نقد شدن دارد. چرا که مستعار نویسی بارها به صورت مشابهی مورد نقد قرار گرفته، بد نیست که دفاع نامه ای هم از آن داشته باشیم. به این امید که مجید دری هم بتواند این نوشته را بخواند.

Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۱۴, سه‌شنبه

نسرین ستوده پیروز شد

حدودن دو ساعت است که داریم پیروزی نسرین ستوده را در اینتنرت جشن می گیریم. مبارک باد. این خبر رضا خندان در صفحه فیسبوکش مانند یک بمب شادی منفجر شد:

در ملاقات استثنایی عصر امروز, نسرین با توجه به برداشتن محدویت قضایی مهراوه به اعتصاب خود پایان داد

نسرین ستوده به ما یاد آوری کرد که حق گرفتنی است. او برای گرفتن حق دخترش 49 روز گرسنگی کشید. 
نسرین ستوده امید را به جامعه برگرداند. او توانست جمهوری اسلامی را مجبور به عقب نشینی کند. 


Balatarin

۱۳۹۱ آذر ۱۳, دوشنبه

انتقام خواهند گرفت


یک - روزنامه سلام به علت انتشار نامه محرمانه سعید امامی به وزیر اطلاعات بسته شد.
دو - دانشجویان در اعتراض تجمع کردند.
سه - 18 تیر.

Balatarin