۱۳۹۱ مرداد ۲, دوشنبه

و اما واحدی - مطبوعات سبز، "ما خارج نشینان" و مردابی که رهنورد از آن حرف زد

واحدی پس از خداحافظی از کروبی در یک مصاحبه با روز آنلاین و یک نوشته، سوالاتی را از اصلاح طلبان نزدیک به خاتمی مطرح کرده.  

هیچ یک از این سوال های واحدی جدید نیستند. همه، مدت هاست که مطرح شده اند. متاسفانه نمایندگان و نزدیکان اصلاح طلبان بر خلاف موسوی، کروبی و رهنورد این سوال ها که در جامعه مطرحند را تا به حال جواب نداده اند. به نظرم موسوی و کروبی همواره تلاش می کردند تا به همه گروه های مردم نزدیک باشند. پس ابایی نداشتند که به سوال های فرشته قاضی  جواب دهند و پیام دادند که از انتقادات استقبال می کنند و "ما" به نقدمان ادامه دادیم.   

و اما واحدی:

من واحدی قبل از انتخابات را نمی شناسم و هیچ نوشته ای از او را قبل از انتخابات نخوانده ام. فرض را بر این می گذارم که همان طور که قابیل در جرس نوشته است (و البته لزومن دیدگاه جرس نیست)، واحدی با استفاده از نام کروبی "اعتبار و معروفیت کسب کرده" وبعد "به سمتی رفته که خارج نشینان بپسندند". البته فرض را هم بر این می گذارم که "ما" خارج نشینان از مریخ نیامده ایم و همفکرانی در ایران هم داریم، زیرا که با آن ها در ارتباط بوده و هستم و می دانم که تعدادشان خیلی هم کم نیست.

امیدوارم که اصلاح طلبان نزدیک به خاتمی و شخص آقای خاتمی که تا امروز ما و هم فکران ما را داخل آدم حساب نکرده اند سوالات آقای واحدی را جواب دهند. به این مساله فکر کنند که این سوال ها فقط از طرف یک شخص "فرصت طلب" پرسیده نمی شوند و اگر به این پرسش ها پاسخی منطقی داده نشود، مردم به آن شخص فرصت طلب اعتماد خواهند کرد و این به نفع آن ها نیست. 

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۳۰, جمعه

یعنی بوگندوا میرن بهشت؟


یعنی بوگندوا می رن بهشت، خوش بوها و خوشگلا جهنم؟ بعد می گن چرا جوونا این قدر از دین فرار می کنند؟

Balatarin

بودند کسانی ...


کسانی بودند که سعی می کردند با عدم همکاری، جلوی جنایات هیتلر را بگیرند. یا تعداشان کم بود، یا فعالیتشان کم. جنگ جهانی دوم آغاز شد. 

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۲۹, پنجشنبه

مهر نيوز بهتر از جرس، خودنويس، بي بي سي، صداي آمريکا، راديو فردا و دويچه وله عمل کرد

در خبر رسانی در مورد مراسم قربانیان کهریزک، فقط کلمه و مهر نیوز از مجوز گرفتن مراسم خبر دادند. البته کلمه هم خبر را در تیترهای اصلی خودش قرار نداد. ولی باز هم تنها رسانه منتقدی بود که خبر را منتشر کرد.

عجیب نیست؟ 

Balatarin

خبر فوری: مجوز مراسم سالگرد کهریزک داده شد.! امروز، پنج شنبه

خبر رسمی است، از مهر نیوز نقل می کنم:
سومین سالگرد قربانیان جنایت کهریزک پنجشنبه برگزار می شود
سومین سالگرد مراسم قربانیان جنایت کهریزک پنجشنبه در مسجد نور میدان فاطمی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سومین مراسم سالگرد مراسم جوادی فر، کامرانی و رو ح الامینی قربانیان جنایت کهریزک بعد از ظهر پنجشنبه 29 تیرماه در مسجد نور به نشانی تهران - میدان فاطمی برگزار خواهد شد.
گفتنی است این مراسم از سوی خانواده های قربانیان از ساعت 18الی 20برگزار می شود.


این یک فرصت است.

مسیح علی نژاد در صفحه فیسبوکش نوشته:

یکی از روزنامه نگاران داخل ایران نوشته است:
مراسم کشته شدگان کهریزک..تنها مراسمی که نظام اجازه برگزاری اش را می دهد.مجاز ست.بروید و برویم نه تیرمان می زنند نه دستبند و زندان درکارست....
رسانه شمایید، وقت کم است.

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۲۱, چهارشنبه

استاندارد دوگانه سایت خودنویس و متنی که سانسور شد (خودتان قضاوت کنید)

متن نوشته سانسور شده:


توضیحات محمد دلخسته پیرامون مصاحبه رضا پهلوی

یک - دبیرخانه رضا پهلوی مدعی شده که مصاحبه رضا پهلوی مغایر با ادبیات ایشان بوده و مدعی شده که خواستار انتشار نسخه اصلی مصاحبه به زبان انگلیسی گردیده است.


دو -  محمد دلخسته دلخسته که در این باره تحقیق کرده، می نویسد:

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۱۷, شنبه

اصول به ظاهر دموکراتیک قانون اساسی، خود تا چه اندازه ای دموکراتیک اند ؟

"دروغ گفتن نه تنها آن است که چیزی را که راست نیست بگوییم٬ بلکه و به ویژه٬ آن است که چیزی را راست‌تر از آن‌چه هست بگوییم" کامو
- ممنوعیت اعمال شکنجه بدنی در اصل 38 عمومی نبوده و فقط به موارد « گرفتن اقرار یا کسب اطلاع » محدود شده است.

- در زمینه ی نفی امتیازهای اجتماعی در اصل 19 ، مسئله ی « جنسیت » مسکوت گذارده شده و تساوی حقوق زن و مرد در اصل بیستم فقط به یکسان بودن از لحاظ « حمایت قانونی » آن هم به شیوه ای مشروط و مقید تعبیر شده است

- تمامی حقوق فرهنگی مردم ایران در اصل 15 به « استفاده از زبانهای قومی و محلی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس » محدود شده است

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۱۴, چهارشنبه

مثالی از نقد غیر منطقی اسلام

عده ای از مخالفان اسلام (منظور منتقدان اسلام نیست) سعی می کنند با چنین استدلال هایی مسلمانان را به چاش بکشند:

"هزاران انسان به نام استدلال کشته و شکنجه می شوند، شرم است مسلمان بمانید"

منطق این استدلال در حد این مثال هاست:

- پزشک بودن شرم آور است، زیرا بسیاری از پزشکان آدم های بسیاری کشته اند. مثال معروف: دکتر منگله، پزشک نازی ای که هزاران یهودی را قربانی تحقیقاتش کرد.

- دانشمند بودن شرم آور است، چون علم همواره جنگجویان را در آدم کشی کمک کرده (ارجاع شود به: تاریخ بشریت)

این گونه نوشته ها، نه تنها روشن گری نیستند، بلکه با آزار دادن مسلمین، فضای گفتگوی مثبت بین دین دار و نقاد دین را از بین می برند. 

Balatarin

۱۳۹۱ تیر ۱۲, دوشنبه

خبر اصلی: مردم از گشت ارشاد متنفرندیک - شاهدان عینی گزارش دادند که مردم قم با ماموران گشت ارشاد در گیر شده و دو نفر را را آزاد کرده اند.  
دو - کمی دیرتر یک فیلم در یوتیوب منتشر شد که گویا مربوط به این ماجراست. ویدیو هیچ چیزی را نشان نمی دهد،  ولی اگر با دقت گوش کنید، صدای ولش کن ولش کن را می شنوید (+). 
سه - منتقدان می توانند مدعی شوند که صدای روی ویدیو، ضبط شده بوده و ربطی به قم ندارد.

چهار - حتی اگر تمام گزارش های بالا دروغی بوده باشند، یک چیز روشن است:  
خبر به سرعت و با شادی پخش شد. مهم این است که مردم دوست دارند این یک خبر حقیقی باشد، چرا که این خبر خوب، آن ها را برای مدتی هر چند کم شاد می کند. 
اخبار اصلی در حقیقت این است: مردم از گشت ارشاد متنفرند. 

پنج - معتقدم مهم ترین دلیل محبوبیت موسوی بین جوانان این بود که قول داده بود گشت ارشاد را تعطیل کند. 

Balatarin