۱۳۹۱ آبان ۳۰, سه‌شنبه

ایدئولوژی هایی که حاصلشان کشته شدن بچه های غزه است و مغزشویی موفقانه جمهوری اسلامی

طبل جنگ

جدیدن یادداشتی نوشته بودم در مورد گردانندگان صفحه "اسرائیل ایران را دوست دارد" و مخالفت و مبارزه شان با جنگ کنونی در غزه. بعد با نوت بامدادی در این باره مواجه شدم که نشان می دهد مغزشویی جمهوری اسلامی در مورد اسرائیل چقدر خوب کار کرده است:

"درسته. الان وقت خوبیه برای تبلیغ صلح‌دوستی برخی از اسرائیلی‌ها. درسته که توی اسرائیل هم حتما آدم صلح‌دوست پیدا می‌شه، اما خوب جالبه که الان وقتشه که روی این مساله تاکید بشه. یعنی دقیقن وقتشه‌ها!"

شخصی به درستی از بامداد پرسیده که مگر واقعن الآن موقعش نیست. جواب بامداد لینک های نوشته دیگر من درباره جنگ غزه است. یعنی این ها:

https://plus.google.com/110850009034291719227/posts/T8iBGBebR2Wیا
https://plus.google.com/110850009034291719227/posts/86TGaHEAw8Tیا
https://plus.google.com/110850009034291719227/posts/GnMxgxmRHXEیا
https://plus.google.com/110850009034291719227/posts/ELs9yytmzdNیا
https://plus.google.com/110850009034291719227/posts/dkDRVarzbGc

جهت اطمینان از بامداد سوال آن شخص را تکرار می کنم. بامداد از جواب دادن طفره می رود، مانند یک سیاست مدار، جواب سوال را با سوال می دهد و سعی می کند هم زمان چند انگ دیگر را به من بزند.

"شما قبول دارید که حکومت اسرائیل یک رژیم نژادپرست و حامی آپارتاید است و علاوه بر آن بر ضد جمعیت‌های مختلف فلسطینی بارها مرتکب جنایت جنگی و انواع جرائم جدی دیگر شده است؟"

به او می گویم که شاید متوجه نشده بعضی لینک های بالایی در راستای حرف هایش نیستند و خوشبختانه متوجه آن نشده است (بامداد لینک های دیگر رای که واضحانه در راستای حرف هایش نسیتند را نزده). و اما جواب بامداد:
"دوست عزیز شما می خواهید بگویید لینک هایی که من این جا نگذاشته ام نشان می دهند که شما آدم بی طرفی هستید. به نظر من آن چه ما شاهد آن هستیم بی طرفی ندارد. بی طرفی عین حمایت از آپارتاید است. این البته به معنای حمایت کور کورانه از هر حرکتی که هر فلسطینی انجام دهد نیست. اما به صورت کلی که نگاه کنیم سیاست های اسرائیل جای دفاعی ندارد. علت این که من تعجب کردم شما این حرف را بزنید این بود که برداشت من از لینک های شما این بود که نگاهتان به اسرائیل از نوع جانب دارانه است (بی طرفی تان را می گویم که خود به خود به معنای جانب داری از اسرائیل است). کسی که این طور نگاه می کند به نظرم عجیب است که از صلح صحبت کند. اسرائیلی هایی که واقعا دنبال صلح در منطقه هستند اول از هر چیز باید دست روی پایان سیاست آپارتاید و غیرانسانی اسرائیل بگذارند و تایید کنند که حرکت های پراکنده و از سر استیصال فلسطینی ها دفاع بر حق است و نه بر عکس."
بامداد ندانسته یک جنگ طلب تمام عیار است. بامداد نمی فهمد که صلح یک جریان دو طرفه است. چرا؟ چون بامداد یک نگاه کاملن ایدئولوژیک به مساله دارد. از نگاه بامداد، اسرائیل یک غده سرطانی است و باید حذف شود. اینکه عده ای در اسرائیل مخالف جنگند و شجاعانه جلوی حکومت خود ایستاده اند، این با طرز فکر بامداد جور در نمی آید. یک اسرائیلی باید یک آدم کش تمام عیار باشد. حالا اسرائیلیِ مخالف جنگ هر کاری کند بامداد حرف خودش را می زند. به این جمله بامداد یک بار دیگر نگاه کنید: " اسرائیلی هایی که واقعا دنبال صلح در منطقه هستند اول از هر چیز باید دست روی پایان سیاست آپارتاید و غیرانسانی اسرائیل بگذارند". جدا؟ پس دارند چه کار می کنند؟

-----------------------

صلح در اسرائیل و فلسطین، یعنی با هم زندگی کردن، با هم معامله کردن، خرید و فروش کردن، با هم حرف زدن. برای رسیدن به صلح، باید حرف هر دو گروه را شنید. باید با گروه های افراطی هر دو طرف مبارزه کرد و صداهای دیگر را شنید. جنگ طلبان (برای نمونه حکومت خودمان یا افراطیون اسرائیلی) هر کاری می کنند تا این صلح بوجود نیاید. یک طرف عرفات را خائن می نامد، دیگری اسحاق رابین را می کشد. صلح ایدئولوژیک افراطیون، فقط در آخرت ممکن است.

Balatarin

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر