۱۳۹۰ مرداد ۵, چهارشنبه

شبیه سازی شده انتخابات (این لیست، نهایی نیست)

 کمک کنید، این لیست را تکمیل و بهتر کنیم!

چندی پیش آرمان امیری پیشنهاد کرد که انتخابات را شبیه سازی کنیم. پیشنهادی بسیار خلاق، در حد یک بازی وبلاگی یا فیسبوکی که بسیار راحت و بی خطر کم خطر برای اجرا کنندگان می باشد. من این پیشنهاد آرمان را یک تمرین خوب دموکراسی و پراثر برای کشور می دانم و در صورت انجام شدنش در حد گسترده، نشانه ای بر بلوغ سیاسی جنبش سبز  مردم ایران خواهم دانست.  نقل قول ها از  وبلاگ مجمع دیوانگان را سبزرنگ کرده ام تا خوانندگان هر دو وبسایت مجبور نباشند نوشته آرمان را دوباره بخوانند. متن کامل "می توانیم انتخخابات آزاد را شبیه سازی کنیم" را می توانید اینجا بخوانید.

Balatarin

۱۳۹۰ مرداد ۳, دوشنبه

یک وبسایت طنز انیمیشن خیلی باحال (همراه با دو ویدیو)

معرفی وب سایت - همین الان از طریق وبسایت انگلیسی زبان تهران بورو با یک وبسایت طنز انیمیشن با کیفیت خیلی بالا آشنا شدم که فکر می کنم حیفه نشناسید. ویدیوها تقریبن همه فارسی زبان هستند، از اسم انگلیسی ویدیوها جا نخورید. باید در یه وبلاگ فارسی هم تبلیغ شه.

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

خون

"به نام N & S. هر کس که گفت " #%! & *^! " به ملت بزگوار ایران توهین کرده، که البته من سخنگوی ملت ایران نیستم ولی این حرف ها بدیهی است. مگر یادتان رفته که A & A برای چی به خیابان ها رفتند و کشته شدند؟ که البته من سخنگوی شهدای جنبش آزادی خواه نیستم، ولی مگر می توان به همین راحتی از خون شهیدانمان رد شد؟ اگر می خواهید به همین راحتی محبوبیتان را از دست ندهید، که به همین آسودگی محبوب نشدید، به حرفهایم گوش کنید، که چه محبوبم من امشب."

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۲۳, پنجشنبه

"آلمان به دنبال تفکیک جنسی"

آیت الله گرگانی گفته آلمان پیگیر "تفکیک جنسیتی" در دانشگاه های خود است:  "دل انسان از اینجا می سوزد که کشور آلمان می خواهد در این عرصه تفکیک را در دستور کار قرار دهد و ما عقب باشیم." منبع: دانشجو نیوز 
بله جناب آیت الله، اینجا آلمان است، کشوری که از کشور ما هم اسلامی تر شده ... اصلن دلیل آلمان رفتن من هم همین بود. من هم مثل شما "بر ایرانیان زار و گریان شدم" (1). به جان خودم که قسم نه ...

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۲۱, سه‌شنبه

بخوان و بدان و ببین پیش و پس

داستان گم شدن مجسمه ها و پاک کردن نقاشی های مشهد مرا به فکر راه گشایی فرو برده بود. خوشبختانه خار خاسک هفت دنده پیش دستی کرد و قبل از این که من بتوانم پیشنهادم را بنویسم، در وبلاگش نوشت که خود شاهنامه و خیام می خواند و برای بچه ها داستان ها را به زبان ساده  تعریف می کند ( اینجا بخوانید +). در حقیقت من هم می خواستم پیشنهاد کنم که ما داستان های شاهنامه و شاهان هخامنشی و ساسانی را که می خواهند از کتاب های درسی نامشان را پاک کنند، بخوانیم  و برای بچه های فامیل تعریف کنیم. مطمئن باشید که نامشان پاک نمی شود؛ چنین گفت فردوسی پاک زاد:

Balatarin

فعالیت آری، ولی نه بیش از توان جامعه

حقیقت هایی از درون ایران به روایت داخل نشینان - قسمت دوم: فعالیت آری، ولی نه بیش از توان جامعه

وقتی از ایران خارج می شوید و چند هم وطن را می بینید، منتظز این سوال (مسخره ولی جایز) باشید: آینده ایران را در چند ماه یا چند سال آینده  چگونه می بینید؟ می دانم. این سوالی است بچگانه. می دانم که کسی نمی تواند آینده ایران در کوتاه مدت را پیش بینی کند. اعتقادی به ارتباط با جن و پری، خواب خوانی و فال گیری هم ندارم. با این همه، این سوال را از همه ایرانی هایی که ملاقات کردم  پرسیده ام. از روی ضعف و ناتوانی ام، از سرعشق به میهن، از روی هم دردی با زندانیان سیاسی، برای پناه بردن به رویایی به نام آینده ای بهتر. جوابی که می گیرم اما آن چیزی است که می دانم  ولی نمی خواهم بشنوم: "نمی شود گفت". پایان یک رویا ...  فرصتی برای خیال پردازی نیست. باید فرصت این دیدار را قنیمت بشمرم، وقت کم است ... 

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۱۵, چهارشنبه

همه مخالفند، اما ...

حقیقت هایی از درون ایران به روایت داخل نشینان - قسمت اول: همه مخالفند، اما ...

چند هفته اخیر، این شانس را داشتم که با عده ای از هم وطنان که از ایران آمده بودند ملاقات و گفت وگوهایی مفصل داشته باشم. تعدادی از این دوستان نه تنها با تاریخ معاصر ایران بسیار آشنا تر از من هستند، بلکه بنا به سنشان انقلاب و کودتای دوران مصدق را خود تجربه کرده اند و مبارزات آن زمان را به یاد دارند. به قول بعضی از فعالان داخل نشین، فرصتی است برای توهم زداییِ خارج نشینی مثل من. خوشبختانه این فرصت و ملاقات ها در چند هفته ی آینده هم ادامه خواهد اشت. سعی می کنم مهم ترین نکات این گفت و گوها را در هفته های آینده در این وبلاگ بنویسم.

Balatarin