۱۳۹۰ تیر ۹, پنجشنبه

مریم مجد، عکاس مطبوعاتی ورزش زنان را آزاد کنید

مریم مجد عکاس مطبوعاتی که برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان قصد داشت به آلمان سفر کند توسط مامورین اطلاعات در ایران تهران دستگیر شده است ( بر گرفته از صفحه فیسبوک حمایت از مریم مجد).

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۸, چهارشنبه

چگونه از فیسبوک امن تر و پر اثر تر استفاده کنیم

با توجه به اینکه صدای استفاده کم اثر ما از فیسبوک به آمریکا هم رسیده است بر آن شدم تا فکر کنم چرا از فیسبوک حداکثر استفاده را نمی کنیم و چگونه می توان از فیسبوک مفید تر استفاده کرد.

یک - عضویت دربسیاری از گروه ها، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه  خطرناک هم هست!

Balatarin

۱۳۹۰ تیر ۵, یکشنبه

حمایت از پایان اعتصاب غذا - آری یا نه؟

چند روزی بود می خواستم در رابطه با اعتصاب غذاها بنویسم. اما هر بار موفق نشدم. دو دلیل هم داشت: یک - حس نوشتن نبود، چون هر بار که شروع به نوشتن می کردم، فکر کردن درباره شرایط کشور و احساس ناتوانی داغونم می کرد. دو - جواب سوالی را که می خواستم در نوشته ام بدم را خودم هم نمی دونستم.

Balatarin

۱۳۹۰ خرداد ۳۱, سه‌شنبه

اروپا بهشت نیست، به خصوص برای متقاضیان پناهندگی

اگر قصد دارید به زودی به یکی از کشورهای اروپایی پناهنده شوید یا افرادی را می شناسید که این قصد را دارند، این را برای شما نوشته ام. اگر حوصله خواندن را ندارید ویدیوی پایین صفحه را نگاه کنید.

بسیاری از ساکنان کشورهای خاورمیانه و آفریقا که با ویزای کار به اروپا می آیند با تصوری کاملن غلط از اروپا وطن خود را ترک می کنند و در خیلی از موارد وقتی حقایق زندگی اینجا را می بینند پشیمان می شوند و برای خود راه برگشتی نمی بینند.

Balatarin

۱۳۹۰ خرداد ۱۹, پنجشنبه

پوستر فراخوان فریاد سبز اعتراض، کاری از دوست سبز


"دوست سبزِ" هنرمندمان مانند همیشه لطف کرد و چند پوستر زیبای فراخوان برای جنبش سبز درست کرد و  با ایمیل برایم فرستاد. از سه پوستر فراخوان اعتراضات شبانه اش، شخصن این یکی را بیشتر دوست دارم، بقیه را در صفحه فیسبوک دوستمان حتمن ببینید.

Balatarin

۱۳۹۰ خرداد ۱۳, جمعه

دیکتاتور همیشه می ترسد

مردم، هر چند بار هم که سرکوب شوند، همیشه می توانند به خیابان ها بیایند. دیکتاتورها اما فقط یک بار می توانند سقوط کنند. به همین خاطر، تا روز سقوطشان، همیشه از حضور مردم و تجمع آن ها، خواهند لرزید.

Balatarin

دوباره سبز می شویم . / ؟

شورای هماهنگی جنبش سبز فراخوانی برای 22 خرداد داده. متنش قابل انتقاد است و انتقادهای بسیاری هم شده. امروز هدفم نقد مثبت یا منفی متن این بیانیه نیست، فکر می کنم در این وقت کم باید به کل فراخوان هم پرداخت!

حرفم این است: بنا به دلایلی، چه خوب و چه بد، این شورا و گروه فیسبوک بیست و پنج بهمن در چند ماه اخیر بهتر از هر گروهی توانسته اند توده ی مردم را به خیابان ها بکشند و جنبش سبز را به جنبش بیندازند. ما که مردم عادی هستیم می توانیم از این فراخوان استقبال کنیم یا در خانه بمانیم و منتظر گروهی شویم که در آینده فراخوان های بهترو مردمی تری بدهد.

Balatarin

۱۳۹۰ خرداد ۱۱, چهارشنبه

شجاعت سحابی در بیان حرف منطقی


سحابی از خوش نام ترین سیاستمداران ایران بود. خوشنام بود، هر چند که پوپولیست و عوام فریب نبود. حرف هایی نمی زد که همه خوششان بیاید، ولی باز هم محبوب بود. سخنرانی که می کرد، آن چیزی را نمی گفت که همه می خواستند بشنوند. نه درون حکومت، نه در میان مردم. شعار نمی داد، نه تند، نه ملایم. کسی بود که ثابت کرد می توان با حرف حق زدن، حتی اگر به نرخ روز هم نباشد، خوش نام شد و ماند.

Balatarin