۱۳۹۰ فروردین ۶, شنبه

اندر فواید دموکراسی


خیلی راحت، با یک استیضاح ساده، یک رای گیری در مجلس، بدون حضور میلیونی مردم کانادا، بدون کشت و کشتار، بدون کتک کاری بین نماینده های موافق و مخالف، بدون تو دهنی زدن ملکه به آن دولت، حکومت استیون هارپر سقوط کرد.  

و این همه بدون اینکه استیون هارپر نیازی به فرار از وطن داشته باشد، بدون اینکه سرنوشت مبارک، بن علی ویا صدام حسین خوابش را خراب کند. دموکراسی حتی برای حاکمان بی کفایت نیز فوایدی دارد. 

Balatarin

۱۳۹۰ فروردین ۱, دوشنبه

نوروز مظهر شادی و شادمانی

 همه ساله بخت تو پیروز باد                     شبان سیه بر تو «نوروز» باد

نوروزتان پیروز. شاد و خرم باشید که نوروز مظهر شادی و شادمانی است. نوروز در شاهنامه را گوگل کردم که به این سایت رسیدم.

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۲۸, شنبه

درس اخلاق به نرخ روز

مردم به خیابان ها آمدند. همه جور بلایی سرشان آمد. کتک خوردند، زندانی شدند، کهریزکی شدند، کشته شدند، چشمشان سوخت، شغلشان را ازشان گرفتند، از حقوقشان محروم شدند. کم بود؟ 

خیلی ها دستگیر شدند، یک عده گفتند برویم به اوين، آنجا جمع شویم تا همه آزاد شوند. دیگران از خارج گفتند بروید. یک عده دیگری گفتند از نظر اخلاقی درست نیست که از خارج مردم را شیر کنید، و چقدر حرفشان درست بود. ولی ...

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۲۵, چهارشنبه

فراخوان زنجیره وبلاگ نویسان سبز

شادی نوروز خود را با خانواده شهدا قسمت کنید

هم وطن
در آستانه دومین نوروز سبزی که روزهای سیاه کودتای ما را در بر خواهد گرفت، جای خالی همراهان دیروزمان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. شوربختانه زمستان سرد 89 نیز با شهادت تنی چند از یاران سبزمان همراه شد تا بیشتر از پیش بی‌تاب پایان یافتن زمستان سیاه استبداد شویم. این یلدای تاریک دیر زمانی است که سخت جانی می‌کند، اما چه باک که باور ما در سر زدن سپیده بر بام وطن تردید ناپذیر است. تا آن روز تنها صبوری می‌خواهیم و امید.

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۲۲, یکشنبه

چهارشنبه سوری در خون ما

سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی تهران، تایید کرده که فرزندانش در مراسم چهارشنبه سوری شرکت می کنند. زورشان به بچه های خودشان هم نمی رسد، بعد می خواهند جلوی یک ملت را بگیرند. متن گزارش روزآبلاین را حتمن بخوانید و ببینید که چقدر نیروهای انتظامی در این مورد با هم اختلاف دارند. بالاخره چهارشنبه سوری در خون ما ایرانی ها یک جوری جریان دارد، سال هاست که عضو فرهنگ و بدن ماست. به همین راحتی ها نمی توان تعطیلش کرد.

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۱۵, یکشنبه

تظاهرات دوشنبه مردم آلمان شرقی

این روزها در ایران خیلی ها از خودمی پرسند که آیا تظاهرات هفتگی، مانند سه شنبه های اعتراض، نتیجه ای به همراه خواهد داشت؟ یا اینکه فقط هزینه هایی نظیر زندان، شکنجه و کشته شدن شامل حال معترضین خواهد شد (مثال). بد نیست نگاهی به تاریخ  آلمان شرقی بیندازیم که چنین تظاهراتی را تجربه کرده اند:

Balatarin

چرا مراجع تقلید به خیابان ها نمی آیند؟

مراجع تقلید منتقد حکومت و دولت تا به حال بیانیه های زیادی را در باب مبارزه با ستم نوشته اند. شنیده ایم و عکس ها و ویدیوهایی را دیده ایم که چگونه نیروهای حکومتی سعی کرده اند ایشان را بترسانند ( آیت الله دستغیب شیرازی و آیت الله صانعی). همه این ها بر من آشکار است، ولی ...

Balatarin