۱۳۸۹ اسفند ۹, دوشنبه

نامه سرگشاده گروهی از وبلاگ نویسان سبز خطاب به علی مطهری

خدمت جناب آقای علی مطهری
با عرض سلام و احترام

ما، گروهی از هم‌وطنان شما هستیم که خود را فعال و هوادار «جنبش سبز مردم ایران» می‌دانیم. جنبشی که اعضایش از زمان برگزاری دهمین انتخابات ریاست جمهوری تاکنون متحمل رنج و درد فراوان شده‌اند. ما برخی از همراهان خود را در خاک و خون دیده‌ایم و گروه بیشتری را امروز در بند و اسارت داریم. ما مورد ظلم قرار گرفتیم اما همچنان دادگاهی برای تظلم‌خواهی نمی‌یابیم.

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۷, شنبه

دو ننتجه گیری از تغییرات در منشور جنبش سبز

تغییرات عمده ویرایش جدید منشور جنبش سبز که در وبلاگ شهروندنگار خیلی خوب و کوتاه شمرده شده دو نکته مهم را نشان داد:

1) منتقدین منشور، به هر دلیلی هم که این منشور را انتقاد کردند، برای جنبش سبز موثر و مفید واقع شدند، حتی اگر ایشان مخالف جنبش سبز هم بوده باشند. اگر این انتقادها وجود نداشتند، این منشور هم اصلاح نمی شد. 

2) موسوی و کروبی نشان دادند که استقبالشان از انتقادات فقط یک حرف خالی نبود، بلکه در عمل نیز از انتقادات استفاده کردند.

Balatarin

۱۳۸۹ اسفند ۳, سه‌شنبه

تمرین دموکراسی، نیما 1984، تغییراتی در این وبلاگ

فعالین سیاسی - اجتماعی در کشورهای دیکتاتوری خیلی وقت ها اسم خودشان را برای محکم کاری به دیگر فعالین نمی گفتند. به این ترتیب نه جاسوس های نفوذی حکومتی می توانستند آن ها را شناسایی کنند، نه همفکرانشان آن ها را زیز شکنجه لو دهند. آن ها یا از اسم کوچک مستعار با یک شماره استفاده می کردند، یا از یک حرف و عدد.

Balatarin

انتقادات و سوال هایی بر سازمان هماهنگی جنبش سبز

آرمان امیری چند سوال و انتقاد مهم را نسبت به سازمان هماهنگی جنبش سبز مطرح کرده (اینجا و اینجا بخوانید). من البته با خیلی از حرف های آرمان امیری موافق نیستم، ولی با خواسته هایش در کل موافقم:

1) آرمان امیری جنبش سبز را یک جنبش اصلاح طلب می داند، در حالی که من این جنبش را رنگارنگ می بینم و بدنه اش را بر انداز، که البته فکر می کنم میرحسین موسوی نیزاین موضوع را به خوبی درک کرده (اینجا بخوانید). ما هردوالبته به کم هزینه بودن و مسالمت آمیز بودن جنبش تا حد امکان معتقدیم.


Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۲۴, یکشنبه

دستور به بسیج: در صورت ازدیاد جمعیت به مردم حمله نکنید

در صفحه فیسبوک سید محمد حسینی آمده: (اینجا ببینید)

خبر فوری وموثق..به سپاه و بسیج و لباس شخصی هادستور داده شده در صورت ازدیاد جمعیت به مردم حمله نکنیدوفقط کنترل کنید.

Balatarin

روزنامه مهم آلمانی سبز شد

روزنامه مهم آلمانی تاتز(مخفف به معنی روزنامه روزانه) در همبستگی با "کارگردانان ایرانی"، جعفر پناهی و رسولف،  سبز شد. صفحه آنلاین این سایت هم هم اکنون سبز است. بالای صفحه یک لینک سبزرنگ نوشته شده موجود می باشد که "تاتز آنلاین به نشان همبستگی با کارگردانان ایرانی سبز است." (آدرس سایت: http://taz.de) با یک کلیک به صفحه "کمپین مبارزه علیه سانسور اندیشه - اعتراض به رنگ سبز" (اینجا کلیک کنید) وارد میشوید.

Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۲۰, چهارشنبه

مسیر های پیشنهادی شهرستان ها برای 25 بهمن

 آخرین تغییر: 23 بهمن، ساعت 17
در صورت اطلاع یافتن از مکان و زمان دیگر شهرها، این صفحه به زمان خواهد شد.
در صورت عدم نوشته شدن ساعت تظاهرات، منظور ساعت 15 (مانند تهران) است.  
جدید با توجه به اینکه در صفحه رسمی 25 بهمن حتی آدرس تهران در جدول دانلود اشتباه درج شده شده، نمی توان آدرس های درج شده را جدی گرفت. (به روز شده 21 بهمن) هنوز جواب درستی هم به فعالان داده نشده.

اصفهان: میدان انقلاب (فیسبوک)
اهواز: خیابان نادری - ساعت 18 (فیسبوک)
اردبیل: از میدان شریعتی به طرف بازار - ساعت 16(فیسبوک) (به روز شده: 21 بهمن)
ارومیه: خیابان عطایی (فیسبوک) (به روز شده: 21 بهمن) 
اراک: میدان ولیعصر - ساعت 17 جدید


بابل: روبروی دانشکاه فنی بابل (چهار راه امیرکبیر)

Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۱۸, دوشنبه

تا 25 بهمن اختلاف افکنی، ممنوع

بیایید تا 25 بهمن دعواهای جناهی را در فضای  وب کنار بگذاریم. بیایید همه با در برابر استبداد متحد شویم. تقریبن 7 روز باقی مانده. مبادا فرصت ها را با دعواهای بچه گانه مان از دست دهیم. وقت کم است و اتحاد لازم. متحد شدن آن قدر ها هم سخت نیست. خواستن توانستن است.

تمرکز کنیم روی 25 بهمن. من از این شعا، یه جورایی خیلی خوشم اومده، شما چی؟

چه تهران با موتور، چه قاهره با شتر. مرگ بر دیکتاتور

برای محکم کاری: یک صفحه 25 بهمن هم در فیس بوک به راه افتاده. لطفن به این صفحه بپیوندید. یک روز بیش از 4000 نفر عضو شده اند: http://facebook.com/25bahman

Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۱۷, یکشنبه

دو پوستر برای 25 بهمن

در خواست مجوز موسوی و کروبی برای 25 بهمن مثل بمب منفجر شد... فعلن به این دو پستر که یک دوست سبز برایم ایمیل کرد اکتفا می کنم:

Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۱۶, شنبه

آزادی برای همه! سخنی با فرهاد کشتگان و منتقدان جنبش سبز

دوست گرامی، جناب آقای فرهاد کشتگان!

نوشته شما را خواندم. تعجب کردم که چرا شما هموطنان سبز را مورد خطاب قرار داده اید وامثال شما سبزها را مورد خطاب قرار می دهند. اگر منظورتان نویسندگان چند مقاله ای در جرس بود، اگر چندی از سیاستمداران اصلاح طلب را مورد خطاب قرار می دادید، مساله به گونه دیگری بود. در تعجبم که چرا بعضی از هم وطنان اهل قلمم که همیشه از تاریخ شناسی و جامعه شناسی حرف می زنند، این قدر کلی گویی می کنند. دوست عزیز، شما خود را از جنبش سبز "طرد شده" می دانید. اما آیا این جنبش سبز بود که شما را طرد کرد؟ یا شما به خاطر چند جمله کدیور و مهاجرانی خود را طرد شده می دانید؟ مگر همین جنبش سبز نبود که فریاد زد مهاجرانی و کدیور را سخنگوی خود نمی داند؟ آیا در دنیای سیاست این چیز جدیدی است که یک گروه سیاسی یک حرکت اجتماعی را مال خود بداند؟ وای بر یک جنبش که فعالانش با حرف چند نفر یا چند هزار نفر جا بخورند.

Balatarin