۱۳۸۹ بهمن ۱۱, دوشنبه

جنبش سبز، جنبش کارگری و شانس هایی که هدر می روند؟


دراروپا، بسیاری از مقاله ها و کتاب ها از انگلستان به عنوان طبقاتی ترین کشور اروپایِ غربی یاد می کنند، چرا که:
شغلهای خوب متعلق به ثروتمندانند: 85% قضات در مدارس خصوصیِ شبانه روزی تربیت شده اند. این در حالی است که فقط 7% دانش آموزان در چنین مدارسی درس می خوانند. ازدواج بین اشراف و شهروندهای عادی غیر عادی است، ازدواج بین سطوح مختلف در انگلستان کمتر از کشورهای دیگر عرب اروپاست. البته انگلیس ها سعی می کنند که این تفاوت هر روز کمتر شود.

Balatarin

۱۳۸۹ بهمن ۱۰, یکشنبه

موسوی اعلام کرد: مردم ایران هم خواستار اسقاط نظام اند

موسوی در بیانیه ی جدیدش که می توان در غالب پیامی به آزادی خواهان آفریقای شمالی به آن نگاه کرد (اینجا بخوانید)، اعلام کرد که می داند مردم ایران خواهان حکومتی غیر ازجمهوری اسلامی هستند. در این بیانیه میرحسین نوشت:
«مردم ایران، به شعار “الشعب یرید اسقاط النظام” در قاهره و سوئز و اسکندریه رسیده است.» 
و

Balatarin

۱۳۸۹ دی ۲۵, شنبه

تونسی ها هنوز کاملن پیروز نشده اند


 بن علی رفت و جوان های تونسی یک قدم بزرگ به پیروزی نزدیک تر شده اند، ولی هنوز به آن نرسیده اند. بن علی در حال حاظر به طور موقت جایش را به متحدش الغنوشی داده است. مثل این است که احمدی نژاد جایش را به مشایی می داد (مخصوصن می نویسم مشایی و نه مثلن الهام). البته تونسی ها توانستند بن علی را وادار به فرار کنند. به قول بعضی ها تونس تونست و ما نتوانستیم ... 

Balatarin

۱۳۸۹ دی ۲۴, جمعه

چنین گفت زیدآبادی درمورد انجمن


Balatarin

رشته امام زمان شناسی باز کنید

مگر نه اینکه علوم انسانی باید از دانشگاه ها حذف و علوم الهی جایگزینشان بشود؟ مردم هم به گفته این آقا می خواهند خیلی چیزها در مورد امام غایب بدانند. مثلن خانمی ازدواج نمی کند و منتظر خواستگاری امام زمان است! یک رشته در دانشگاه ها باز کنید به نام "امام زمان شناسی" تا نیازهای واقعی جامعه تامین شوند. 

Balatarin

این سبزِ رنگارنگ

جنبش سبز از روز تولدش، یعنی روزی که احمدی نژاد خود را برنده انتخابات اعلام کرد، یکرنگ نبود. طرفداران "سفید" کروبی هم به تظاهرات آمدند. کسانی هم که انتخابات را قبول نداشتند یا به هر دلیلی در انتخابات دروغین شرکت نکردند،مانند ندا آقا سلطان، در آن تظاهرات شرکت کردند. ندا از دیدگاه خودش  سبز نبود (اینجا ببینید)، ولی سمبل جنبش سبز شد. به نگاه خیلی ها از جمله من، جنبش سبز،جنبشِ بی خشونت دموکراسی خواهی ایران است. ولی با این حال باید به این که ندا نمی خواست سبز باشد احترام گذاشت. صد البته ندا برای ما عزیز است و همان قدرعزیز  که اگر سبز هم می بود.  

عده ای مانند کدیور و مهاجرانی فقط هم فکران خود را سبز می دانند. بله، جنبش سبز انحصار طلب هم دارد. این جنبش حتی شامل کسانی می شود که نیک آهنگ کوثر را به دلیل چند کاریکاتور به مرگ تهدید می کند. مسلمن این افتخاری برای جنبش نیست. ولی به یاد داشته باشیم که این نتیجه سال ها، اگر نگوییم قرن ها، استبدادرانی در کشور ماست. البته این استبداد فقط مربوط به حاکمیت کشورمان نیست، بلکه در فرهنگ خانوادگی ما نیز وجود دارد:

Balatarin

۱۳۸۹ دی ۲۲, چهارشنبه

به حاشیه راندن مسائل سیاسی با مطرح کردن دعواهای علی دائی و کریمی

عجیب نیست، خیلی هم عادی به نظرم می آید که حکومت بخواهد با داغ کردن خبرهای دنیای فوتبال، خبرهای مهم سیاسی را به حاشیه بِراند. نامه ی یک فرمانده ی سپاه ابوترابی به مقام معظم (در جرس بخوانید) یادآور بزرگ به این مساله است. از این به بعد، هر بار که بحث علی کریمی و ... داغ شد، فکر خواهم کرد کدام موضوع سیاسی باید به حاشیه رانده شود؟    

دراین نامه آمده است:

Balatarin

جایگزین هایی برای سایت بالاترین

با توجه به اتفاقاتی که در سایت بالاترین افتاد، اعتراضاتی صورت گرفت که احتمالن شنیده اید. من خودم هیچ وقت کاربر بالاترین نبوده ام چرا که کسی را نمی شناختم که کاربر بالاترین بوده باشد و برایم دعوتنامه ای بفرسد، البته دنبالش هم نبودم، چرا که به این طرز محدود کردن کاربرها اعتقادی ندارم. لازم نمی بینم خود را به بحث های مربوط به بالاترین وارد کنم چرا که نه بالاترین را به اندازه ی کافی می شناسم و نه نیازی به آن می بینم - فکر می کنم دیگران به اندازه ی کافی در دفاع یا بر ضد تصمیمات اخیر مدیران این سایت نوشته اند-.

بعضی مخالفان سیاست های بالاترین اقدام به راه اندازی چند سایت جایگزین کردند که قرار است محدودیت عضو گیری نداشته باشند، که برای منی که حتی حق استفاده از سایت بالاترین را هم ندارند مورد توجه است.این سه سایت مراحل آزمایشی را هم  پشت سر گذاشته اند عبارتند از:

Balatarin

۱۳۸۹ دی ۲۰, دوشنبه

قوه قضائیه زندان بودن ایران را به رسمیت شناخت

حکم نسرین ستوده اعلام شد (اینجا بخوانید).

ممنوعیت خروج از کشور در حکم های صادر شده چند ماه اخیر عادی شده. حکم نسرین ستوده در حقیقت 11 سال زندان کوچک، 20 سال زندان بزرگ ایران است. این حکم ها یعنی اینکه قوه قضائیه زندان بودن ایران را به رسمیت شناخته!

نگاه کنید چقدر این حکم مسخره است:
یک سال حبس برای تبلیغ علیه نظام، پنج سال به علت عدم رعایت حجاب اسلامی در فیلم سخنرانی!

Balatarin