۱۳۹۰ فروردین ۲۵, پنجشنبه

به بهانه مسابقه دویچه وله و پیروزی قند قزل آلا

مُد شده وبلاگرهای پارسی نظرشون را درباره مسابقه وبلاگستان دویچه وله و به خصوص برنده شدن در قند قزل آلا عرض بکنن. من هم نظرمُ می گم تا از بقیه عقب نیفتم:

یک- با نظر مجتبی سمیع نژاد در مورد "سطح پایین سلیقه خوانندگان پارسی" خیلی مخالفم. جوابم به مجتبی را به عنوان کامنت نوشتم، اینجا تکرار نمی کنم.

دو- به قند قزل آلا رای ندادم ولی وبلاگش پیروز شد، پس بنابراین به او تبریک می گویم. سبکش سبکی است که در وبلاگ های فارسی ندیده بودم. زبانش خودمانی و هر از گاهی لاتی است.
سبکی که در 40 سال اخیر در اروپا وآمریکا و آمریکای جنوبی  رشد مدام پیدا کرده، هم در کتاب ها، به خصوص شعر، هم درتئاتر و فیلم ها. از یکی از استادان ادبیات شنیده بودم که در ایران هم چند شاعر مَحشَر جوان - می گفت به راحتی در حد شاملو- را می شناسد که متاسفانه به دلیل استفاده از لغت های "زشت" و "سکسی" قابل چاپ نیستند. نمی خواهم کسری را با این شاعران مقایسه کنم. ولی کسری موفق شده تابوهایی را با موفقیت بشکند و به همین دلیل پیروزی اش را به فال نیک میگیرم.  او از لغت هایی که می شناسد نهایت استفاده را می کند. تابو شکنی به دل همه نمی شیند. خیلی ها را ناراحت می کند. همیشه همین طور بوده.هنوز هم هست، در همین اروپا در صحنه تئاتر الآن شاهد تابو شکنی های جدید هستیم و منتقدانی که آن را هنر نمی دانند.


سه- با یک ضرب المثل آلمانی  که می گوید "در مورد سلیقه ها  نمی شود دعوا کرد" این نوشته را به اتمام می رسانم.

Balatarin

۳ نظر:

 1. از شما دعوت می شود که به صورت رسمی به جامعه ی وبلاگ نویسان سبز بپیوندید.
  http://greenbloggercamp.wordpress.com/2011/04/10/story002/
  منتظر شما در این جامعه هستیم.
  درصورت آنکه پس از آشنایی با این جامعه تمایلی برای عضو شدن در آن پیدا نکردید، خوشحال خواهیم شد که از علت آن مارا باخبر سازید.

  پاسخحذف
 2. آدرس صفحه شما در "زنجیره سبز" ثبت شد
  در صورت عدم تمایل ، به ما اطلاع دهید تا آدرس شما از لیست پاک شود. شما به مدت یک هفته مهلت دارید که برای پاک کردن آدرس خود از لیست ما اقدام کنید ، در غیر این صورت عدم اقدام شما به معنای رضایت شما برای عضویت در زنجیره سبز می باشد.
  زنجیره سبز با هدف خدمت به کاربران و در راستای شعار گسترش آگاهی ها فعالیت می کند ، لذا از شما خواهشمندیم با ثبت آدرس ما در وبلاگ خود ما را در دستیابی به این هدف کمک کنید.
  http://linkesabz.blogspot.com

  پاسخحذف
 3. وبلاگ اعلامیه ی سبز، از شما دعوت به عمل می آورد تا در صورت تمایل، مقالات خود را برای ما بمنظور انتشار در این پایگاه ارسال نمایید.
  به یاد داشته باشید، مقالات ارسالی شما، با هرنامی (نویسنده) که خود تمایل داشته باشید منتشر خواهد شد و آن می تواند نام حقیقی و یا مستعار شما باشد.
  در این پایگاه، متن مقالات به هیچ عنوان تغییر پیدا نخواهد کرد و همچنین مقالات شما از هیچگونه فیلتر سیاسی -برخلاف سایت هایی چون جرس- عبور داده نخواهد شد.
  اعلام می کنیم که این پایگاه به صورت متوسط، هفته ای 5000 بازدید کننده ی بالقوه داشته که هفته به هفته بر آن افزوده می شود.
  همچنین، مسئولیت انتشار مقالات شما در سایت هایی چون فیسبوک و بالاترین و... به عهده ی اعلامیه ی سبز خواهد بود و در پایان اولین هفته از انتشار مقاله ی شما، ما به صورت خودکار، آمار
  تعداد بازدید ها از مقالات شما را برایتان ارسال خواهیم کرد.
  آدرس ما
  elamienews.wordpress.com
  برای تماس با ما نیز می توانید از آدرس زیر استفاده کنید
  elamienews@gmail.com

  پاسخحذف