۱۳۸۹ اسفند ۱۵, یکشنبه

چرا مراجع تقلید به خیابان ها نمی آیند؟

مراجع تقلید منتقد حکومت و دولت تا به حال بیانیه های زیادی را در باب مبارزه با ستم نوشته اند. شنیده ایم و عکس ها و ویدیوهایی را دیده ایم که چگونه نیروهای حکومتی سعی کرده اند ایشان را بترسانند ( آیت الله دستغیب شیرازی و آیت الله صانعی). همه این ها بر من آشکار است، ولی ...

خیلی از مراجع تقلید نوشته اند که معترضان را نباید کشت، زندانیان را نباید شکنجه کرد که شاید غابل تحسین باشد. بارها و بارها نظراتشان را در باره ی جهاد در برابرظالمین و دفاع از مظلومان، بهشت و جهنم خوانده ایم. در مدرسه به ما گفته اند که ایشان اعتقاد دارند می دانند که اگر وظایفامان را انجام ندادیم به دوزخ خواهیم رفت.امروز برای من یک سوال به وجود آمده:

چرا مراجع تقلیدی که رفتارماموران حکومتی و بسیجی را با مردم ظلم می دانند تا به حال به مردم به خیابان ها نپیوسته اند؟ بر این باورم که حضور مراجع در خیابان ها، جلوی کشتار و کتک زنی ها را خواهد گرفت. برایم قابل تصور نیست که سپاه جرات کند در حضور مراجع تقلید آتش به روی مردم باز کند یا حتی با گاز اشک آور چشمشان را بسوزاند. مگر نه اینکه که مراجع تقلید شیعه مردمی اند؟ پس چرا ایشان به مردم نمی پیوندند؟ چرا با چنین حضوری جلوی خشونت حکومتی را نمی گیرند؟

Balatarin

۱ نظر:

  1. خیلی وقت پیش این رو به یک دوستی گفتم جواب قانع کننده ای داد
    گفت تو کجای تاریخ خوندی توی این جریانات و حرکت مراجع و علما از این کارها کرده باشن که حالا توقع داری
    دیدم راست میگه

    پاسخحذف