۱۳۸۹ تیر ۲۰, یکشنبه

جنبش سبزو پیوستن به تجمع بازاریان: آری یا خیر؟

یک سال 
نه، 
یک سال و یک ماه گذشت.

مردم را به جرم پرسیدن" رای من کو" زدند، به زندان انداختند و باز زدند و آن قدر زدند تابه قتل برسند. در خیابان ها به سوی جوانان شلیک کردند، عده ای را اهم عدام کردند. خیابان ها پر بودند. پر از مردمی شجاع که به این همه اعتراض کردند.


ای کاش آن روز بازاریان هم به مردم می پیوستند. ولی افسوس ...

فقط بازاری های کردستان (بعد از اعدام پنج شهروند در کردستان) و نجف آباد (بعد از فوت آیت الله منتظری) در این یک سال دست به اعتصاب زدند.
حالا دولت مالیات را بر بازاریان زیاد کرده. پول بر بازاری ها چنان ارزشی دارد که نگو: یک هو سبز شدند. نه برای اینکه اسکناس یک میلیون تومانی جدیدی به رنگ سبز چاپ شده، نه! سبز شدند تا به مردم بگویند ما هم رنگ شماییم، تا مردم برای پول بازاریان سه شنبه به تجمع آن ها بپیوند!

این البته فرصتی است. فرصتی برای اعتراض. دولت، این بار با بی کفایتی اقتصادی اش، بازاری های غیر سیاسی را تبدیل به معترضانی خطرناک برای خود کرده. خطرناک ، به علت قدرت اقتصادی بالای بازاری ها.

یک سال ویک ماه گذشت و بالاخره بازار دست به اعتصاب زد.  فعالان جنبش سبز هم باید هر چه صریع تر تصمیم بگیرند که آیا به این تجمع خواهند پیوست یا نه. اگر جواب مثبت است، فکر می کنم بد نباشد پیشنهادهایی هم داده شود که چگونه به بازاریان یادآوری کرد که دلیل پیوستن سبزها به آن تجمع، مبارزه ایست برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر.

Balatarin

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر